Make your own free website on Tripod.com

 


E-mail hesabı aç

    Bu e-mail hesaplarından hemen açmanızı tavsiye ederiz. Servis sağlayıcıları dünyanın  en güvenilir firmalarındandır ve ücretsizdir. Türkiye'de benzer isimler çok olduğundan, başka birisi sizin isminizle hesap açmadan, sizin açmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca superonline gibi servis sağlayıcılarından açtığınız hesaplar aboneliğiniz bittiği zaman kapanmaktadır. Bu servisler ise daimidir.

1-Hotmail: Bu hesap Microsoft firmasına aittir. Hotmail'i tıklayarak veya Sign up now!  bu hesaba ulaşın. İngilizcesi yetersiz ve internette yeni olanlar için aşağıdaki açıklamaları yapıyoruz.

Yeni kullanıcı olarak (New user)  Sign up now! tıklayınız. (İsterseniz  hemen tıklayız ve yardım almak için bu sayfayı kapatmadan, takib ederek doldurmaya başlayınız.) İlk sayfada firmanın sağladığı hizmet için bazı kurallar ve açıklamaları vardır. Bunları okuduktan sonra en alttaki "I Accept" kabul ediyorum tuşunu tıklayınız.
Çıkan sayfayı doldurun.  Name kısımlarına adınızı ve soyadınızı, Country/Region
kısmına Türkiye, Time Zone, İstanbul gibi doldurunuz. Age olarak en az 18 yaş veya velinizin onayı gerekiyor. Tarihleri hatırlayacağınız şekilde veya doğru olarak doldurmanızı tavsiye ederiz. Çünkü, passwordü unutmanız halinde size bu gibi sorular soruluyor. "Sign-In Name" kısmı mail hesabınız olarak görünecek kısımdır. Mesela  ibrahimgunes yazdınız ise, hesabınız ibrahimgunes@hotmail.com olarak görünecektir.  Küçük harfleri kullanınız ve ı,ğ,ü,ş,ö,ç, harflerini ve ".,-"yi  kullanmayınız.  Fakat "_" kullanılabilir. ibrahim_gunes@hotmail.com  gibi.  Fakat bazen fark edilmediği ve yanlışlıklara sebep olduğu için tavsiye etmiyoruz. Password en az 8 haneli olmalıdır ve küçük-büyük harflere duyarlıdır. "Re-enter Password" ile pasword'ü ikinci kez girerek doğrulayın. "Secret Question" password'ü unutmanız halinde kullanacağınız bir kısımdır. Mesela "doğum yeri" gibi kelimeleri ve Answer kısmına da cevabı yazabilirsiniz. Daha sonra "Sign up" tuşlayınız.

Doldurmadığınız yerler varsa , kullanılmayan harf ve işaretleri kullandıysanız veya aynı isimde başka birisi hesap açtıysa,  sizi ikaz edecek ve alternatif sunacaktır. Değişikliği yaptıktan sonra (mesela igunes veya gunesibrahim,  gibi) tekrar tuşlayınız. kabul edildiğinde
 
Congratulations. Your new Sign-In Name is:<gunesibrahim@hotmail.com
 (bir tebrik yazısı, hesabınızın tam adresi)  ve bir hatırlatma çıkacaktır. Hesabınıza ilk 10 gün ve daha sonra 60 gün hiç girmezseniz iptal edilir. Onun için, hemen  "continue at  hotmail"i tıklayarak  hesabınıza girin.  Daha sonra www.hotmail.comwww.msn.com  veya hendese sayfasındaki hotmail  ve msn adresinden girebilirsiniz. Hesabınız kapanmaması için en az 60 günde bir ziyaret etmeyi unutmayınız.

Hesabınızı ilk açtığınızda, mail adresinize gönderilecek olan periyodik yayınlarla ilgili  soruları işaretlemeniz gerekiyor. Daha sonra "continue" tıklayınız. Yeni sayfada sistemin desteklediği başka bir dil(şimdilik Türkçe yok)  tercihiniz varsa "Go international" yoksa  "done" basınız.

Adress'i   yada size gelen maillerdeki save adress'i tıklayarak adresleri kaydedebilirsiniz. Mail göndermek için göndereceğiniz kişinin adresi kayıtlı ise adress'i tıklayarak, yoksa "compose" tıklayarak, sayfayı açabilir ve yazdıktan sonra "send" ile gönderebilirsiniz. Ayrıca Reply ile gelen mektupları cevaplayabilirsiniz.

1-Yahoo: Yahoo  da dünyadaki en yaygın ve kullanışlı  hesaplardan birisidir.  Yukarıda Hotmail için yaptığımız açıklamalar çok az istisnası ile yahoo için de geçerlidir. Takıldığınız noktalarda yukarıdaki yazıyı okumanızda fayda var. Hesap açmak için yahoo veya  hemen Sign me up! tıklayınız. Daha sonraki kullanımalar için  www.yahoo.com adresini yada hendese sayfasındaki yahoo adresinden girebilirsiniz.

Bu konudaki sorularınız için ana sayfamızdaki "mesaj servisini" kullanabilirsiniz. Sorularınız bu sayfanın alt kısmında cevaplanacaktır.


Ana sayfaya dön