Make your own free website on Tripod.com
 

hendese'de yüklü programlar

 


1-Yol:
Türkiye'deki karayollarını ve şehirler arası mesafeleri veriyor. Küçük kasabalara kadar bu haritada işlenmiş. Eski bir program ama son derece kullanışlı ve pratik. 

2-Convert: Bütün birimleri birbirine rahatlıkla çeviren son derece kullanışlı ve pratik bir program. En son versiyon.

3-Worldtime:Tüm dünya merkezlerindeki saati gösteren güzel bir program. 

4-Sahibin sesi- Metinleri Türkçe olarak seslendiren bir program. 

5-Slideshow :Ekran koruyucunuzu kendiniz hazırlayın. Programı slideshow01.exe olarak indirin. Programı çalıştırın. Daha sonra başlat menüsünden  ayarlar > denetim masası > ekran koruyucuyu tıklayınız. (mausunuzu sağ tıklayarak özelliklerden de gidebilirsiniz)  Slideshow'u seç. Ayarlardan kullanmak istediğiniz resimlerin olduğu klasörü seçiniz. Mesela "belgelerim"in altına ekran koruyucu diye bir klasör açabilirsiniz. Resimleri buraya taşıyabilirsiniz.

6-Manzaralar: 50 adet birbirinden güzel fotoğraf bulunmaktadır.  Slideshow'da ekran koruyucu olarak da kullanabilirsiniz.

7-Manzara.exe: Maus ile kamera yönlendirilir şekilde  izlenen zevkli bir gösteri. Programı manzara.exe olarak kaydedin, çalıştırın. Mausu tıkladıktan sonra gezdirin.

8
-Boy ağırlık endeksi: Boy ve ağırlığı  girerek kilonuzun normal olup olmadığını anlayabilirsiniz. Ana sayfadaki bizim hazırladığımız program ile benzer bir programdır. Farkı internete bağlanmadan kullanabilirsiniz.

9
-Bardak tutucu: Sizlere bir bardak tutucu hediye ediyoruz. CD sürücüsünün fonksiyonunu bilmeyen acemi bir kullanıcının uygulamasından alınmıştır.     
Program siteleri

1-Downloads:Dünyadaki en meşhur program sitesi. Her türlü program var.

2-
Snap-shot: Ekran koruyucu ve duvar kağıdı üzerine geniş bir site.

3-Webshots:
Bu site de ekran koruyucu ve duvar kağıdı üzerine geniş bir site.

 

Not: Uzantıları exe olan dosyaları  exe uzantılı olarak kaydedin. Uzantısız indirdi iseniz, uzantılı olarak da değiştirebilirsiniz.  Örnek: slideshow olarak indirdi iseniz, dosyayı slideshow.exe olarak yeniden isimlendiriniz. 


 

 


hendese